Tworzenie stron www

Wydawać by się mogło, że tworzenie stron www to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Jest to złożony proces, w trakcie którego należy wykorzystać nie tylko wiedzę związaną stricte z programowaniem, ale również z psychologią, aby skutecznie dotrzeć do potencjalnego klienta. Poza tym ważne jest poczucie estetyki oraz świadomość, czego i w jaki sposób poszukują internauci. Jak zatem zacząć tworzenie strony internetowej?

Planowanie strategii

Aby rozpocząć działania nad powstaniem witryny, należy przede wszystkim sprecyzować wartości firmy lub marki oraz wskazać formę komunikowania się z odbiorcami. W obecnych czasach strona www to tylko jeden z elementów reklamy przedsiębiorstwa, dlatego warto zadbać o to, by całościowy przekaz marketingowy i podjęte działania były spójne. Koniecznym jest także wskazanie docelowej grupy odbiorców.

Wizja strony internetowej

Zanim projekt www będzie wdrażany w życie, niezbędnym jest nakreślenie oczekiwań inwestora i przekazanie wyobrażeń na temat serwisu. W tym celu należy skupić się na określeniu celu dla strony oraz stworzeniu struktury witryny. Pierwsza kwestia odnosi się do tego, co właściciel chce osiągnąć poprzez ruch na stronie (np. zebrać dane użytkownika lub zachęcić do kontaktu z doradcą). Druga natomiast to mapa portalu obrazująca jakie podstrony i w jakiej konfiguracji powinny się znaleźć. Dobra nawigacja i intuicyjny rozkład to klucz do sukcesu.

Realizacja witryny

Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe kwestie, można rozpocząć prace nad serwisem. Tworzenie stron www warto powierzyć profesjonalistom. Ze strony inwestora winny być dostarczone kompletne informacje w zakresie wizji i funkcjonowania witryny, a także materiały, które mają być dostępne dla użytkownika (teksty, zdjęcia, animacje itp.).

Dobrze przygotowana strona www to podstawa współczesnego biznesu. Jest ona nie tylko wizytówką przedsiębiorstwa, ale także kanałem kontaktu z potencjalnym klientem.