Tulipany – co warto o nich wiedzieć?

Do najpopularniejszych roślin cebulowych należą z pewnością tulipany. Wiele osób decyduje się na ich sadzenie, gdyż nie są one wymagająca. Tulipany powinny być posadzone w słonecznym miejscu, dobrze jest to zrobić jesienią, np. we wrześniu bądź w październiku. Ziemia pod uprawę tulipanów powinna być wilgotna oraz żyzna.

Czynności, związane z sadzeniem tulipanów

Co roku trzeba pamiętać o przycinaniu przekwitniętych kwiatów. Cebule tulipanów warto wykopywać co roku, dzięki temu stają się one coraz mocniejsze. Tulipany powinno się posadzić mniej więcej poniżej długości 3 cebul. Dla ułatwienia, można posadzić cebule tulipanów w koszyczkach, które chronią przed gryzoniami. Jest to też bardzo wygodne rozwiązanie, bo w przyszłości łatwiej można wyciągnąć takie cebule z ziemi.

Tulipany i ich rodzaje

Tulipany stanowią dużą rodzinę kwiatów, gdyż zalicza się do nich około 120 gatunków. Kwiaty występują w kolorze czerwonym, fioletowym, żółtym, różowym czy zielonym. Tulipany mogą mieć proste brzegi lub delikatnie postrzępione. Aby te kwiaty mogły być wspaniałą ozdobą ogrodu warto zadbać o to, aby ziemię potraktować nawozem mineralnym. Ta czynność powinna być wykonana jeszcze przed posadzeniem cebulek. https://www.gardenowo.pl/nasiona/cebulki-kwiatow/