Telewizja internetowa na ekranie TV

Dziś, aby oglądać filmy online, gdzie chcesz, lub szukać niezbędnych informacji w Internecie, nie musisz biegać za laptopem ani chwytać smartfona. Wszystko, co chcesz, daję ci telewizja internetowa, która możesz oglądać za pośrednictwem telewizora. Jedynym warunkiem jest obecność funkcji Smart TV. Sklepy elektroniczne oferują dość szeroki wybór telewizorów różnych producentów z funkcją Smart TV.  

telewizor photo

Co powinieneś wiedzieć przed skonfigurowaniem inteligentnego telewizora?

Wygoda, komfort i przyjemność z oglądania telewizji internetowej i filmów o doskonałej jakości obrazu, a nawet z dostępem do Internetu, są warte negocjacji. Niewątpliwie telewizory Smart stały się jednym z liderów tego segmentu towarów. Co musisz wiedzieć i móc swobodnie korzystać z funkcji Smart TV?

Zacznijmy w kolejności i przeanalizujmy kolejność ustawień telewizora przez Wi-Fi. Oczywiście istnieje opcja podłączenia telewizora bezpośrednio przewodem, ale nie jest to nazbyt wygodne. Dodatkowy kabel, węzły przewodów – wszystko to kłopoty i niedogodności. Są i argumenty przeciw Wi-Fi. Niekiedy takie połączenie nie jest w stanie zapewnić nieprzerwanego połączenia z Internetem. W większości przypadków przerwanie komunikacji i brak stabilności to wyłącznie problem z routerem. Jeśli procesor routera jest wystarczająco silny, a dostawca Internetu zapewnia szybki Internet, nie będzie żadnych problemów. W przeciwnym razie zmień router lub dostawcę usług internetowych.

Zanim przejdziesz do ustawień Smart TV, musisz sprawdzić kilka punktów, a mianowicie:

  • Czy Twój telewizor Smart TV ma wbudowany adapter Wi-Fi? Jeśli tak – w porządku, jeśli nie – to musisz go kupić. Jeśli zamierzasz kupić adapter, pamiętaj, że jest on indywidualny dla każdego modelu telewizorów Smart.
  • Czy router jest skonfigurowany i działa poprawnie? Jeśli router nie jest nowy i masz już połączenie internetowe w smartfonie lub tablecie, możesz pominąć ten element, ponieważ wszystkie niezbędne ustawienia zostały już wprowadzone. W przeciwnym razie skonfigurowanie routera w celu uzyskania dostępu do Internetu będzie wymagało specjalistycznej interwencji.

Co należy zrobić, aby skonfigurować Smart TV przez Wi-Fi?

Aby oglądać filmy online z telewizji internetowej na ekranie telewizora, musisz dokonać konfiguracji obu sprzętów. Prawdopodobnie twój Smart TV automatycznie zaproponuje przejście do ustawień przy pierwszym włączeniu. Ten punkt można pominąć – przy zakupie telewizora już go włączyłeś w sklepie. Jeśli zakupu dokonano przez Internet, należy spodziewać się podobnej oferty z urządzenia. Smart TV rozpocznie także niezależnie wyszukiwanie połączeń bezprzewodowych, jeśli na przykład nie korzystasz z bezpośredniego połączenia sieciowego za pośrednictwem kabla. Konfiguracja Smart TV krok po kroku wygląda następująco:

  • Włącz telewizor, naciśnij przycisk „Ustawienia” na pilocie telewizora.
  • Z menu TV przejdź do karty Sieć i wybierz Połączenie sieciowe.
  • Kliknij przycisk „Konfiguruj połączenie”.
  • Wybierz żądaną sieć bezprzewodową z listy. Uwaga! Jeśli zachodzi potrzeba ustawienia parametrów podczas łączenia, należy wybrać opcję „Konfiguracja ręczna”. Na przykład będziesz potrzebować tego, aby połączyć się z siecią z ukrytym identyfikatorem SSID, gdy używasz statycznego adresu IP lub połączyć się za pomocą technologii WPS i innych możliwych opcji.
  • Następnie musisz podać hasło, aby podłączyć telewizor do punktu dostępowego Wi-Fi.
  • Kliknij OK.
  • W następnym oknie zobaczysz status połączenia. Sieć jest podłączona, sygnał jest stabilny. Kliknij przycisk Zakończ.
  • Jeśli pojawi się prośba o podanie adresu IP i DNS, wybierz „odbieraj automatycznie”. Możesz korzystać z funkcji technologii Smart TV ! Jeśli tryb Smart TV jest włączony, u góry zobaczysz ikonę, połączenia internetowe.

Po pomyślnym nawiązaniu połączenia z siecią przez Wi-Fi musisz ponownie przejść do „Menu” i wybrać funkcję „Smart Hub” w zakładce „Wsparcie”. Jest w stanie otworzyć dostęp do wielu zasobów informacyjnych w Internecie. Dzięki niemu możesz oglądać filmy na YouTube lub odwiedzać inne strony internetowe.

Leave a Reply