Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa
Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa zapewnia pobór wody, np. z oczek hydrologicznych, studni lub pojemników na deszczówkę), więc nierzadko można napotkać ją w przyległych ogródkach. Także, idealnie nawilżają ogród czy dają wodę do budynku, np. do pralki czy łazienki, uzyskaną z opcjonalnych źródeł. Pompy ciśnieniowe działają na zasadzie automatu. Włączają pobór wody w czasie zamówienia oraz wyłączają w czasie, kiedy woda nie jest już niezbędna. Doskonale sprawdzają się w tychże miejscach, gdzie transport wody odbywa się na dużych dystansach, na wielkościach czy pod ciśnieniem.
Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa – jak dobrać?
Pompy do wody czystej stosowane są do przepompowywania mieszanki bez zabrudzeń stałych. Z kolei pompy do wody brudnej pozwolą na przelewanie wody zanieczyszczonej ciałami stałymi o rozmiarach 10-25 mm. Zazwyczaj pompy gwarantują znamionowe ciśnienie w obszarze od 0,4 do choćby 4,7 barów. Moc nominalna napędu pomp kursuje w skalach od 300 do przeszło 1000 W. Zarówno ciśnienie, jak również moc napędu oddziałują na skuteczność pompy i jej optymalną wielkość wynoszenia. Ciśnieniowe pompy zanurzeniowe są w stanie zagwarantować skuteczność w obszarze od 5000 do choćby 10000 l/h, podnosząc ciecz na wielkość choćby do 47 metrów.
Pompy zanurzeniowe
Pompy zanurzeniowe to narzędzia z zamkniętym, dostosowanym do pracy w wodzie napędem, jaki wraz z pompą opuszcza się poniżej lustra wody. Służą przede wszystkim do przepompowywania oraz wypompowywania wody. Większość rodzajów pomp ma zabezpieczenia przed pracą na sucho np. wyłącznik pływakowy, jaki umożliwia automatycznie wyłączanie pompy, kiedy woda maleje do za małego poziomu.