Leasing samochodu

Forma finansowania, jaką jest leasing, jest z racji na swoje atuty jedną z najchętniej wykorzystywanych w Polsce. To dzięki leasingowi można nabyć na własne potrzeby lub potrzeby swojej działalności gospodarczej np. samochody, maszyny budowlane, sprzęt IT czy nowoczesne urządzenia medyczne. Sam leasing samochodu jest tutaj zdecydowanie najpopularniejszy, a z racji na jego korzystne raty i niskie oprocentowanie, coraz częściej sięgają po niego nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby prawne oraz fizyczne.

Z jakimi kosztami wiąże się leasing samochodu? Po pierwsze musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie, jak przy kredycie, płacąc leasing, będziemy musieli regulować comiesięczne raty związane ze spłacaniem leasingu. Co ważne, zwykle są one o wiele korzystniejsze niż sam kredyt, a to dzięki temu, że przedmiot leasingu czyli np. auto, nie należy w okresie umowy do nas, a do firmy leasingowej. Dopiero po upływie czasu określonego umową, możemy taki pojazd wykupić na własność, ale w całym tym czasie używamy go tak, jakby był nasz.

Leasing samochodu to także dodatkowe koszty, jakimi możemy być obciążeni przez instytucję finansującą. Takimi kosztami może być np. wystawianie monitów o zapomnianej racie, przeliczenie leasingu po okresie jego częstszego spłacania czy wystawienie na koniec druku z informacją o tym, że leasing został spłacony. Przed podpisaniem umowy warto przejrzeć tabelę prowizji i opłat dodatkowych, tak, żeby być na takie wydatki przygotowanym i nie dziwić się gdy zostaną one naliczone.

Leasing samochodu z USA to także dobre rozwiązanie, jeśli chcemy kupić auto w tym kraju. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze fakt, że większość firm leasingowych nie udziela leasingu na auta zagraniczne. Aby móc skorzystać z tej formy finansowania, musimy więc skorzystać z usług takich jak np. autoexportusa.com, które specjalizują się w tego typu transakcjach i pomogą nam w całym procesie.