Krzem organiczny to pierwiastek życia, który jest niezbędny w organizmie

Krzem organiczny jest nazywany także pierwiastkiem życia. Pełni on wiele ról w naszym organizmie. Poprawia wygląd nie tylko skóry, ale także paznokci i włosów.

Dlaczego krzem organiczny jest tak ważny dla organizmu?

Krzem oprócz tego, że poprawia jakość nasze skóry i włosów, to także pomaga nam w utrzymaniu w dobrej kondycji stawów kostno-stawowych. Dodatkowo także krzem organiczny może nam pomóc, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Ważne jest też to, że kobiety w ciąży potrzebują zażywać zwiększoną dawkę krzemu oraz osoby starszy. Wraz z wiekiem krzemu w organizmie człowieka jest coraz mniej. Dobrze jest też, by osoby, które mają problemy ze stawami lub są po operacjach kostnych, także stosowały krzem. Warto też dodać, że krzem hamuje wypadanie włosów, co może się zdarzyć na przykład u kobiet po ciąży. Również krzem pomaga nam w utrzymaniu w dobrej jakości paznokci.

W czym możemy znaleźć krzem organiczny?

Krzem organiczny występuje w:

  • owocach,
  • warzywach,
  • płatkach owsianych,
  • mięsie,
  • otrębach.

Można również znaleźć krzem w skrzypie polnym lub pokrzywie. Warto też dodać, że skrzyp polny, jak i pokrzywa jest bardzo często dodawana do szamponów, czy odżywek. Krzem organiczny można również znaleźć w szczypiorku, czy w czosnku. Woda źródlana również może być źródłem dostarczania krzemu do organizmu.

Warto także dodać, że nie zauważono, by nadmierna ilość tego pierwiastka w organizmie powodowała jakieś szkody, jednak niedobór krzemu może już być niebezpieczny dla naszego organizmu.