Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób. Właściwie dobrany może być niezwykle pomocny w walce ze smogiem, związkami organicznymi, bakteriami, wirusami, a także alergenami. Jak wybrać właściwy model? Czym się kierować podczas dokonywania zakupu? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Wybieramy oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem elektryczny z układem filtracyjnym powietrza. Usuwa on zanieczyszczenia przez przepuszczenie ich przez zestaw filtrów, m.in. filtr powietrza Vestfrost. Jednym z parametrów, które musimy wziąć pod uwagę,  jaki jest metraż powierzchni, która ma być oczyszczana. Warto brać pod uwagę wielkość danego pomieszczenia, a nie całego mieszkania. Informacje o tym, na jakiej powierzchni może działać dany model, znajdziemy najczęściej na karcie produktu. Innym parametrem, który jest niezwykle ważny, jest wydajność urządzenia. W przypadku niektórych urządzeń wyposażonych w filtr powietrza Vestfrost znajdziemy dane odnośnie do tego, ile metrów sześciennych powietrza może być przefiltrowanych w ciągu godziny.

Nie bez znaczenia pozostaje także głośność urządzenia. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy sprzęt ma pracować w sypialni – może być on nieprzyjemny wtedy, kiedy próbujemy zasnąć. Warto wybierać modele, które są wyposażone w tzw. nocny tryb pracy. Dzięki temu jego praca w godzinach nocnych będzie zdecydowanie cichsza. Warto wybierać taki oczyszczacz, który poinformuje nas, jaka jest jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Znajdziemy takie modele, które informację tę wyświetlają za pomocą kolorowego wskaźnika LED.