Co należy wiedzieć o ozonowaniu pomieszczenia?

Ozonowanie pomieszczeń Płock to ostatnimi czasy bardzo popularna usługa. Jej celem jest dezynfekcja, a więc zabicie bakterii, grzybów, wirusów oraz usunięcie niepożądanych zapachów. Ozonowanie pomieszczeń Płock polega na dostarczeniu ozonu gazowego oraz wymieszania go z powietrzem, które zawarte jest w pomieszczeniu, które zamierzamy ozonować. Stosowanymi najczęściej do tego celu przedmuchowe ozonatory, a więc wytwarzające ozon z tlenu, który jest zawarty w powietrzu.

Ozonatory do pomieszczeń nie są oparte na awaryjnej oraz szkodliwej technologii ceramicznych płytek wytwarzających spore ilości wielotlenków azotu. Dlatego też ozon wydzielany przez ozonatory nie jest dla elektroniki szkodliwy, ani też dla roślin, rybek akwariowych oraz książek czy też obrazów. Ozon wydzielany nie odbarwia i także nie niszczy tkanin.

Przed przystąpieniem do zabiegu właściwego ozonowania, musimy odpowiednio przygotować pomieszczenie. Należy pomieszczenie posprzątać, a więc zetrzeć rozlane płyty, odkurzyć, wywietrzyć pomieszczenie oraz wyrzucić wszelkie odpadki. Otwieramy wszelkie szafki, lodówkę oraz piekarnik. Należy odsunąć od ścian meble, a szafki wiszące należy uchylić. Otwieramy pawlacze, szafy, tapczany, jak i także rozsuwamy książki. Pościel powinniśmy wyłożyć i zdjąć pokrowiec z materaców. Pod dywany podłóżmy książki, aby ozon także tam mógł dotrzeć. Gdy mieszkamy w bloku, to musimy zasłonić wentylacyjny otwór, ponieważ ozon dotrzeć mógłby do naszych sąsiadów. Mieszkając w jednorodzinnym domu robimy wręcz przeciwnie. W takiej sytuacji usuwamy kratkę, włączamy wentylator, ponieważ najczęściej grzyby i bakterie rezydują właśnie w wentylacyjnych kanałach.